Peněženka typu penál nabízí spoustu praktických kapsiček

Peněženka penál

Znáte ten pocit, kdy jen potřebujete vyběhnout nalehko na odpolední kafe s kamarádkou nebo na procházku se psem, a chcete u sebe mít peníze, doklady a nejlépe i mobil (ten se totiž do kapsy úzkých skinny džín nevejde)? Jak to ale udělat, když se nechcete tahat s kabelkou, a do klasické malé peněženky se to všechno nevejde? Pak přichází na řadu peněženka penál!

Peněženka penál nabízí „domov“ nejen pro peníze

Je to peněženka nebo penál? Je to tak trochu obojí. Používá se jako peněženka, ale vypadá jako malý penál. Je na zip, je velká asi jako DL obálka, má několik přihrádek a kapsiček… Jen se do ní dávají místo fixů a pastelek peníze, kreditní karty, doklady a vizitky. Pokud je dostatečně široká, a pokud je mobil dostatečně úzký, vejde se do ní i on. Někdo si do takové peněženky ukládá třeba i paralen, fotky dětí či zubní nit. Tím se kabelka penál stává najednou i krabičkou poslední záchrany (pro bývalé skautky známá KPZ)!

Co je pro tuto peněženku typické? Je elegantní, krásná, působí luxusně a je praktická. Většina modelů má totiž také krátké poutko, díky kterému může být peněženka nošena navlečená na ruce. Tím se najednou stává nejmenší kabelkou. Žena tak má volné ruce, nemusí ji nikam odkládat, tudíž ji ani nikde nezapomene.

Na vrcholu obliby výrobců i zákazníků

Na potenciál tohoto dámského penálu vsadily i největší módní značky, proto dnes můžeme najít tyto praktické peněženky s logy jako Michael Kors, Chanel nebo Luis Vuitton. Právě díky nim se staly celosvětově známé a dnes jedněmi z nejoblíbenějších dámských peněženek. Ty určily také typický materiál – kůži. Pokud preferujete jinou značku, pak tyto peněženky v Čechách nabízí Carmelo, Noelia Bolger, Poyem a Cosset.

Zatímco se typický tvar DL obálky s kulatými rohy a hlavním zipem za poslední roky nemění, mění se její design. Peněženky penály tak můžeme najít v celé paletě barevných odstínů. Nejoblíbenějšími barvami jsou černá, hnědá, tmavě modrá a červená – typické barvy značky Michael Kors – doplňuje je většinou logo značky, které je často i na zavírání zipu. Noelia Bolger zase upřednostňuje velmi decentní malé logo a jednobarevné peněženky. Luis Vuitton si naopak zakládá na vzorovaných penálech, které vyrábí ve stejných kombinacích jako své ikonické kabelky tak, aby spolu korespondovaly a mohly být kupovány jako sada. Jak praví jedno ze základních módních pravidel, kabelka, lodičky a peněženka by spolu totiž měly ladit!

Peněženka penál má také všestranné využití. Je to prostě ideální kompromis pro každou příležitost. 

Ohodnoťte článek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Loading...