Kabelka do školy – vyberte si tu nejvíc cool a zároveň praktickou

Kabelka do školy

Kabelka do školy je IN a to nejen proto, že „obliba“ klasických školních batohů a aktovek končí přibližně v období 6. třídy. Mladé slečny chtějí být trendy. Stejně jako se mění jejich šatník, je logickou volbou nová taška do školy. Záměrně však neříkáme školní taška. Ta není vůbec IN! Nosí se totiž kabelky, městské batohy nejrůznějších designů i sportovní vaky. Jak ale vybrat ten nejstylovější kousek, co spolužáky ohromí, nezničí záda a zároveň nezruinuje peněženku?

Pokračování textu Kabelka do školy – vyberte si tu nejvíc cool a zároveň praktickou

Sportovní kabelka – vždy pohodlná přes tělo i přes rameno

Sportovní kabelka

V posledních letech je v módním průmyslu kladen stále větší důraz na komfort. Oblečení má být nejen stylové, ale také pohodlné. Proto teď vedou džíny, volná trička a tenisky ke kalhotám, legínám i šatům. I k tomuto ležérnímu stylu však musíme pečlivě vybírat kabelku, ať už chodíte oblékaná sportovně každý den nebo jen příležitostně. Pokud nejste zrovna zastánkyní populárních městských batohů, sportovní kabelka je skvělou alternativou.

Pokračování textu Sportovní kabelka – vždy pohodlná přes tělo i přes rameno

Psaníčko (clutch kabelka) je nezbytným doplňkem dámského společenského outfitu

Psaníčko - clutch

Dámské psaníčko je nezbytným doplňkem společenského outfitu. Každá žena by měla mít alespoň jeden kus v šatníku. Nikdy totiž nevíte, kdy dostanete pozvánku na nějakou důležitou společenskou událost. Vyjít v plesových šatech bez psaníčka, to je jako čistit si zuby bez pasty. Výsledek bude dobrý, přitom by mohl být skvělý! Chytře zvoleným psaníčkem totiž můžete z klasických elegantních šatů udělat nevšední outfit, který zaujme. Navíc do něj uložíte všechny potřebné cennosti, které tak můžete mít stále u sebe.

Pokračování textu Psaníčko (clutch kabelka) je nezbytným doplňkem dámského společenského outfitu

Kabelka přes rameno – pohodlná na nošení i ve větším provedení

Kabelka přes rameno

První kabelka přes rameno se objevila ve 20. letech 20. stol., kdy ženy začaly nosit kabelky místo v ruce raději na řemínku na rameni, což pro ně bylo mnohem praktičtější. Dvě pevná, byť elegantní, delší ucha zajistila, že se kabelka nosila pohodlně na jednom rameni a přitom se neotvírala. Oblíbeným materiálem byla tehdy kůže. Během válek jí ale byl nedostatek, a tak se tyto kabelky začaly vyrábět z alternativních materiálů, především z umělé kůže, textilu nebo plastu. Tím se staly dostupné pro širokou veřejnost a jsou oblíbené dodnes.

Pokračování textu Kabelka přes rameno – pohodlná na nošení i ve větším provedení

Business kabelka – manažerská pomocnice, na kterou je spolehnutí

Business kabelka

Hlavním znakem dámské manažerské kabelky je elegance a styl. Taková kabelka je perfektně zpracovaná a ladí s každým business outfitem – černý kostýmek, ležérní sáčko nebo béžové pouzdrové šaty. Vejde se do ní vše pro práci i pro osobní potřebu – notebook, desky s dokumenty, diář, iPad, kosmetická taštička, deodorant, peněženka, klíče i sladká dobrota, která dodá energii a elán na celý den. Je to taková přenosná kancelář, která působí reprezentativně, elegantně, stylově a hlavně je praktická.

Pokračování textu Business kabelka – manažerská pomocnice, na kterou je spolehnutí

Shopper bag (tote bag) – stylový prostor téměř pro cokoliv

Shopper bag

Znáte ty momenty, kdy vyjdete z domu a máte plné ruce věcí? Do kabelky se vám vešly doklady, klíče a mobil, ale co s oblečením na jógu, svačinou, notebookem a knihou, které dnes potřebujete? Všechno vyřeší shopper bag! Kdo má aspoň jeden, ten ví, že se do této kabelky vejde cokoliv. A ještě k tomu vypadá stylově – hodí se k džínám, šatům i legínám.

Pokračování textu Shopper bag (tote bag) – stylový prostor téměř pro cokoliv

Malá kabelka bez potíží unese vše potřebné

Malá kabelka

Malá kabelka by neměla chybět v žádném dámském šatníku. Je to ideální kompromis mezi mini kabelkou, kterou si berete na páteční večírky, a velkou taškou, kterou nosíte do práce. Malou kabelku pak můžete zvolit při všech ostatních příležitostech. Je totiž dostatečně malá na to, aby se pohodlně nosila na dlouhé vzdálenosti, a dostatečně velká na to, aby se do ní vešlo vše potřebné  –  peněženka, klíče, mobil, kapesníčky, třeba i sluneční brýle a tyčinka na zahnání hladu.

Pokračování textu Malá kabelka bez potíží unese vše potřebné

Luxusní kabelka – české ženy kladou důraz na originální design spíše než na její značku

Luxusní kabelka

Ikonické kabelky světových módních návrhářů. Právě ty se vám nejspíše vybaví, když se řekne luxusní kabelka. Ta je symbolem společenského statusu. Jak praví staré české přísloví „Šaty dělaj člověka“. Nemusíte však mít doma takových kabelek dvacet. Stačí klidně jedna. Životní koupě, na kterou jste si šetřily klidně i několik let. K takové kabelce pak máte úplně jiný vztah. Vážíte si jí, pečujete o ni. Jste na ni pyšné.

Pokračování textu Luxusní kabelka – české ženy kladou důraz na originální design spíše než na její značku

Městský batoh – elegantní, praktický a pohodlný společník

Městský batoh

Městský batoh už dávno není jen pro školáky, i když díky nim vznikl. Předchůdcem batohu, byl totiž klasický řemen (často pánský pásek), kterým si školáci učebnice svázali, aby je mohli pohodlně nosit jako celek v ruce. Až v roce 1938 vynalezl Gerry Outdoors (jak příznačné jméno) první batoh na zip, který byl určen hlavně jako výletní batoh. Až v roce 1967 byl na trh uveden lehký textilní batoh, jak ho známe dnes. Ten se stal rychle oblíbeným mezi školáky, a nahradil tak dosavadní kožené tašky přes rameno i školní kufříky připevněné na záda pomocí spon.

Pokračování textu Městský batoh – elegantní, praktický a pohodlný společník

Velká kabelka – útočiště pro notebook, deštník nebo knihu

Velká kabelka

Také patříte mezi ty ženy, které by si s sebou do kabelky nejraději zabalily celý dům? Nikdy totiž nevíte, zda náhodou nebudete potřebovat hřeben, laptop, deštník, oblíbenou knížku, nebo tu druhou, co máte také rozečtenou… Možná i svetřík na večer a také něco na doplnění energie, kdyby nebyl čas na oběd. Každá z nás má seznam nezbytných věcí, které prostě musí mít u sebe. Jenže kdo pomůže s balením, aniž bychom si musely vzít na pomoc kufr? Přece velká kabelka!

Pokračování textu Velká kabelka – útočiště pro notebook, deštník nebo knihu