Hobo bag – pohodlná kabelka, skladná jako vak

Hobo bag

Hobo bag má nejen netradiční název, ale mezi druhy kabelek se pyšní i zajímavou historii. Hobos byli muži – poutníci známí z komiksů a kreslených pohádek – kteří při svých cestách světem nosili svůj malý majetek (v českých pohádkách buchty od maminky) zabalený v kusu látky přivázané na klacku. Ten pak hodili i s uvázaným šátkem přes rameno a první hobo kabelka byla na světě. I dnes se hobo bag často překládá jako kabelka – vak. Přesto se ale používá spíše anglický název.

Hobo kabelka – inspirována uzlíkem přes rameno

V rámci módního průmyslu pak byla první takovou kabelkou tzv. Gilda hobo bag. Ta byla uvedena na trh v roce 1936 a prodávala se za celých 35 centů. Název dostala po první ženě poutnici – Gildě, která si své věci na cesty balila do šátku. Hobo bags, jak je známe dnes, připomínají tyto uzlíky právě svým tvarem a nevyztuženými stěnami. Tento vak zažil hlavní boom v 60. letech, kdy byl oblíbeným doplňkem hippies žen. Byla to pohodlná, praktická a skladná kabelka – ideální pro všechna jejich dobrodružství!

Hobo kabelka se vyznačuje nezaměnitelným designem – je vyrobena z měkkého materiálu, tradičně z látky a nyní spíše z nevyztužené syntetické kůže. Právě díky tomu, že není příliš vyztužená, nedrží tvar. Když ji položíte, vrchní část se jako by propadne (pokud tedy není plně naplněná věcmi). Typickým znakem je také jedno delší ucho, u některých verzí je i dlouhý popruh, aby se dala pohodlně nosit i jako kabelka přes rameno. Dnes existuje nespočet barevných kombinací, se vzory i bez nich. Velkou škálu barev najdete třeba u značek Noelia Bolger a Tangerin.

Volný čas a pohodlí je pro Hobo bag to pravé

Díky svému ležérnímu designu je kabelka spíše volnočasová, a skvěle tak doplní víkendový outfit. Ať už do města, na cesty nebo na návštěvu. Během svého vývoje prošla sama hobo bag několika změnami. Tou nejviditelnější jsou vnější kapsičky na zip, do kterých se vejde například mobil. Ten tak už nemusíme hledat mezi ostatními věcmi v hlavní přihrádce. Často je dnes součástí i vnitřní kapsa se zipem a dvěma menšími kapsičkami ideálními na drobnosti. 

Hobo kabelky jsou symbolem dobrodružství! Staly se nadčasovou klasikou. Hlavně díky tomu, že se můžou jednoduše srolovat. Jsou ideální na cesty a stejně jako crossbody bag se hodí k mnoha outfitům!

Ohodnoťte článek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Loading...