Velká kabelka – útočiště pro notebook, deštník nebo knihu

Velká kabelka

Také patříte mezi ty ženy, které by si s sebou do kabelky nejraději zabalily celý dům? Nikdy totiž nevíte, zda náhodou nebudete potřebovat hřeben, laptop, deštník, oblíbenou knížku, nebo tu druhou, co máte také rozečtenou… Možná i svetřík na večer a také něco na doplnění energie, kdyby nebyl čas na oběd. Každá z nás má seznam nezbytných věcí, které prostě musí mít u sebe. Jenže kdo pomůže s balením, aniž bychom si musely vzít na pomoc kufr? Přece velká kabelka!

Pokračování textu Velká kabelka – útočiště pro notebook, deštník nebo knihu

Design kabelka — odlište se kabelkou s osobitým stylem

Design kabelka

Máte skříň plnou klasických kabelek, které jsou sice moderní a stylové, ale také je vidíte na mnoha jiných ženách? Pak nastal ten pravý čas odlišit se a ukázat svůj osobitý styl. Rozšiřte svou výbavu o jeden kus (klidně i víc) originální kabelky. Dejte si s hledáním na čas. Najděte si takovou, která vám hned padne do oka i do ruky.  Ale kde takovou design kabelku sehnat?

Pokračování textu Design kabelka — odlište se kabelkou s osobitým stylem

Crossbody bag je praktická kabelka s dlouhým popruhem

Crossbody kabelka

Crossbody bag je (jak už český překlad napovídá) kabelka s jedním dlouhým popruhem, chcete-li uchem, která se nosí přes tělo. Přestože existuje název v češtině, ujal se u nás spíše anglický název crossbody bag nebo crossbody kabelka. Ať už jí říkáme jakkoliv, s jistotou patří mezi nejoblíbenější typy kabelek.

Pokračování textu Crossbody bag je praktická kabelka s dlouhým popruhem

Peněženka typu penál nabízí spoustu praktických kapsiček

Peněženka penál

Znáte ten pocit, kdy jen potřebujete vyběhnout nalehko na odpolední kafe s kamarádkou nebo na procházku se psem, a chcete u sebe mít peníze, doklady a nejlépe i mobil (ten se totiž do kapsy úzkých skinny džín nevejde)? Jak to ale udělat, když se nechcete tahat s kabelkou, a do klasické malé peněženky se to všechno nevejde? Pak přichází na řadu peněženka penál!

Pokračování textu Peněženka typu penál nabízí spoustu praktických kapsiček

Hobo bag – pohodlná kabelka, skladná jako vak

Hobo bag

Hobo bag má nejen netradiční název, ale mezi druhy kabelek se pyšní i zajímavou historii. Hobos byli muži – poutníci známí z komiksů a kreslených pohádek – kteří při svých cestách světem nosili svůj malý majetek (v českých pohádkách buchty od maminky) zabalený v kusu látky přivázané na klacku. Ten pak hodili i s uvázaným šátkem přes rameno a první hobo kabelka byla na světě. I dnes se hobo bag často překládá jako kabelka – vak. Přesto se ale používá spíše anglický název.

Pokračování textu Hobo bag – pohodlná kabelka, skladná jako vak

Módní tipy:

Jak vybrat kabelku – 7 tipů, se kterými to snadno zvládnete!

1. K čemu novou kabelku potřebujete? Kam ji budete nosit?

Od kabelky pro volný čas očekáváte úplně jiné věci, než u společenské kabelky k večerním šatům. Nejdříve si ujasněte, při jakých příležitostech novou kabelku využijete. Má se jednat o každodenní kabelku do práce, nebo bude sloužit jako taška na cestování? Pokud víte, k čemu budete kabelku používat, lépe odhadnete její styl, ideální tvar a velikost.

Pokračování textu Módní tipy: