Módní tipy:

Messenger bag neboli pošťácká či kurýrní brašna

Máte pocit, že messenger bag je pro Vás tak trochu cizím pojmem? Nenechte se mýlit a vězte, že jste po tomto typu doplňku určitě nejednou pokukovali a říkali si, jak by se Vám zrovna tento praktický kousek hodil do sbírky. Messenger představuje tašku převážně větší velikosti s širším popruhem a klopou, která zakrývá hlavní kapsu. Její přednosti by se daly shrnout do tří výstižných hesel – funkčnost, prostornost a čisté linie, díky nimž lze tento typ tašky velmi snadno kombinovat prakticky s jakýmkoliv módním stylem, který majitel messenger tašky vyznává.

Kde se vzala messenger taška

“Messenger bag”, pro níž by mohl být českým ekvivalentem pošťácká či kurýrní brašna dříve sloužila, jak již název napovídá, převážně poštovním doručovatelům k roznášení listovních zásilek. Díky dlouhému popruhu mohli nosit tašku křížem ve stylu crossbody kabelek, což díky rovnoměrnému rozložení váhy ulevilo jejich namáhaným zádům.

V dnešní době messenger taška rozhodně není pouhým poznávacím znamením pošťáků. Zcela oprávněně by se dala označit za jednu z ikon městské módy, po které se vyplatí sáhnout v okamžiku, čeká-li vás náročný pracovní den plný pochůzek a jednání nebo potřebujete-li na dovolené někam vměstnat průvodce, mapu, fotoaparát a další nezbytnosti, kterými by měl být turista vybaven :-).

Pro koho je messenger taška vhodná?

Odpověď je jednoduchá. Vzhledem k pestré nabídce barev a materiálů, z nichž si můžete na kabelka.cz vybrat, najde messenger příznivce u zástupců ženského i mužského pokolení. Pánové by dozajista mohli ocenit některé elegantní kousky z pravé kůže či koženky, jejichž devizou jsou především velkorysé rozměry, které s přehledem pojmou jak dokumenty rozměru A4, tak tablet či notebook. Dámy by pak mohly uvítat, že naši designéři krom funkčnosti nezapomínají ani na estetickou stránku věci, takže i přes větší velikost působí dámské messenger tašky trendy a elegantním dojmem.