Tote kabelky

Pojeďme si blíže představit věrného přítele a spolehlivého parťáka mezi kabelkami, který se ne náhodou těší veliké oblibě. Tote kabelka – módní doplněk vhodný pro business, do školy i do města. Díky své univerzálnosti, efektivitě a účelnosti se jedná o jeden z nejoblíbenějších funkčních doplňků ve světě dámských kabelek. Ať už jste matka v domácnosti, žena pracující dlouho do večera v kanceláři či studentka žijící bohatým společenským životem, jistě nám dáte za pravdu, že uvítáte tašku, která je schopná pojmout vše, co zrovna potřebujete, a k tomu dokáže držet tvar a zároveň má šmrnc.

Jedná se o kabelku větších rozměrů s velkou jednoduchou kapsou, která nabízí komfortní prostor pro větší množství věcí. Primárním účelem tote kabelky je posloužit jako spolehlivé zavazadlo zejména při rušných dnech strávených nakupováním a zařizováním různorodých záležitostí. Tote kabelka se velmi ladně dokáže přizpůsobit nejrůznějším příležitostem, můžete ji tedy využívat vskutku hojně.

Výraz “tote”, který pochází pravděpodobné ze západoafrických jazyků, by se dal do češtiny přeložit slovesem “nosit”. První typ těchto kabelek můžeme historicky najít již v 17. století, ale do středu dění módního odvětví dámských kabelek se dostala až ve 20. století. Ještě v polovině 20. století, kdy zejména americké ženy plnily úlohy žen v domácnostech, se tote kabelky netěšily přílišné oblibě, jednalo se spíše o plážové vybavení než o módní záležitost. Nový dech těmto kabelkám vdechla zejména ženská emancipace, kdy už dámám nestačila drobná elegantní kabelka na promenády po kolonádách. Návrat žen z domácností zpět do pracovního procesu kladl nárok na to, aby žena byla schopna po pracovním dni cestou domů stihnout do své tašky vměstnat I drobný nákup pro rodinu, či aby si mohla vzít do tašky věci na převlečení na sport a lahev vody k tomu. Funkční móda se stala nevyhnutelnou součástí šatníku zaměstnaných žen, čehož si byli vědomi i přední módní návrháři. Proto již dnes v souvislosti s tote kabelkami nemůžeme hovořit pouze o prostém funkčním doplňku. Při zachování svých praktických vlastností jsou tyto větší kabelky velmi elegantními a trendy módními kousky.

V naší nabídce můžete vybírat mezi širokou škálou barev. Velmi praktickým doplňkem tote kabelek na našem e-shopu je vnitřní menší kapsička na zip pro bezpečné uschování drobných cenností a jistě vás potěší odnímatelný prodlužovací popruh, který kabelce přidává na variabilitě.