Shopper bag (tote bag) – stylový prostor téměř pro cokoliv

Shopper bag

Znáte ty momenty, kdy vyjdete z domu a máte plné ruce věcí? Do kabelky se vám vešly doklady, klíče a mobil, ale co s oblečením na jógu, svačinou, notebookem a knihou, které dnes potřebujete? Všechno vyřeší shopper bag! Kdo má aspoň jeden, ten ví, že se do této kabelky vejde cokoliv. A ještě k tomu vypadá stylově – hodí se k džínám, šatům i legínám.

Shopper bag – někdy také tote bag, je ikonou moderních kabelek a nezbytnou součástí každého dámského šatníku. Slovo „tote“ znamená nosit. Tote bags označovaly už v 17. století tašky ušité z plátna, ve kterých lidé nosily své cennosti. V roce 1940 pak firma L. L. Bean uvedla tzv. ice bag – pevnou plátěnou tašku na přenášení ledu. Díky jejímu pevnému a odolnému materiálu se pak začala používat i při nakupování potravin (odtud i jiný název shopper bag). Netrvalo dlouho a pan Bean uvedl tote bag i do módního průmyslu. Dnes se každoročně vyskytuje v módních kolekcích světových značek, jako jsou Marc Jacobs, Karl Lagerfeld i Longchamp (ta proslavila textilní verze tote bags). Pokud hledáte dostupnější modely, pak doporučujeme značky Tangerin, Carmelo nebo Le Sands.

Shopper bag má specifický design: drží tvar, má hranaté rohy a dvě dlouhá elegantní ucha. Většina modelů má horní zapínání na zip. Velkou předností je její prostor. Vnitřek není členěn na oddíly, a tak se do ní vejdou i objemnější věci, třeba baleríny (jako záložní plán, když si vyrazíte v lodičkách). Tote bag je vlastně  stylový malý elegantní batoh, který se nosí na rameni. Abyste nemusely hledat drobnosti na dně tašky, oceníte její malé vnitřní kapsy. Přestože jsou tradiční tote bags z plátna, dnes převládá kůže, syntetická kůže a pevná textilie (například u skládacích modelů od Longchamp). Jsou často jednobarevné a spíše klasických barev (černá, hnědá, bílá, tmavě modrá, červená). Jsou dostupné i odvážnější modely v křiklavých barvách a s různými potisky (většinou geometrické tvary). Zdobením jsou většinou kovové spony, název značky nebo logo na přívěsku.

Ať už letíte letadlem, jdete do posilovny, do práce, na pochůzky po městě nebo se chystáte na nedělní výlet k rodičům, tote bag je ideálním doplňkem k vašemu ležérnímu outfitu. Navíc se do ní vejde vše, co potřebujete. I věci na cvičení! Díky kombinaci funkčnosti a stylového designu by tote bag neměla chybět na vašem wish listu pro letošní rok!

Ohodnoťte článek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
1 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Loading...