Módní tipy

Přírodní kůže

Jelikož náš e-shop nabízí široký sortiment kvalitních kožených výrobků, je jistě na místě uvést zde několik slov o prvotřídním materiálu z pravé kůže a věnovat se správně péči a ochraně tohoto prvotřídního materiálu. Kůže je jedinečným a nenahraditelným materiálem, který je používán již od pradávna a po celou dobu se těší velké oblibě. Čím je přírodní kůže tak výjimečná, že obstála v konkurenci ostatních materiálů po tak dlouhý čas, a i v moderní době je považována za top materiál?

Zásadní vlastností tohoto materiálu je fakt, že dva kousky z přírodní kůže nebudou nikdy vypadat stejně. Jedná se o materiál, který skvěle obstává ve zkoušce času, a dokonce má tendence se s věkem zlepšovat. Všechny značky, rýhy, oděrky, stopy jizev a zvrásnění, či nepravidelná zabarvení, které přírodní kůže zachytí na své cestě, vypráví příběh o původu a životě zvířete. Další vlastností, kterou jistě oceníte, je měkkost a poddajnost tohoto materiálu.

Nákupem kabelky či peněženky z přírodní kůže si krom módního doplňku kupujete i vysoce trvanlivou prvotřídní kvalitu, která je obsažena v jedinečném materiálu se svou vlastní historií a výjimečným charakterem. Různé nerovnosti, záhyby či stopy po přírodním vyblednutí nejsou vadou, naopak jsou zárukou pravosti přírodní kůže, která byla zpracována díky živým tvorům. Všechny zdánlivé nedokonalosti tak tvoří pravou podstatu krásy tohoto přírodního materiálu.

Kožené kabelky a peněženky, vzhledem k materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, patří k těm nejtrvalejším. Nicméně i zde je nutná náležitá péče, díky které se maximálně prodlouží jejich životnost a krásný vzhled po celou dobu jejich používání.

  • Před prvním použitím doporučujeme aplikovat impregnační přípravek, dále impregnovat dle potřeby.
  • Nečistoty odstraňte hadříkem nebo houbičkou namočenou v čisté vodě tak, aby nedošlo k promočení.
  • Kůži nikdy nečistěte intenzivním třením.
  • Na vyčištěný povrch naneste malé množství krému na kůži dle pokynů výrobce.
  • Chraňte kůži před nadměrným vlhkem a slunečním zářením.
  • Dbejte na to, aby se výrobek nepromáčel.
  • Materiál z pravé kůže nechte vysychat při pokojové teplotě.