Městský batoh – elegantní, praktický a pohodlný společník

Městský batoh už dávno není jen pro školáky, i když díky nim vznikl. Předchůdcem batohu, byl totiž klasický řemen (často pánský pásek), kterým si školáci učebnice svázali, aby je mohli pohodlně nosit jako celek v ruce. Až v roce 1938 vynalezl Gerry Outdoors (jak příznačné jméno) první batoh na zip, který byl určen hlavně jako výletní batoh. Až v roce 1967 byl na trh uveden lehký textilní batoh, jak ho známe dnes. Ten se stal rychle oblíbeným mezi školáky, a nahradil tak dosavadní kožené tašky přes rameno i školní kufříky připevněné na záda pomocí spon.

Netrvalo dlouho a elegantní batohy se dostaly na přední příčky žebříčku oblíbenosti i mezi moderními ženami. Obrovský boom pak v posledních třech letech zažívají městské batohy. Módní domy se předhánějí v tom, kdo vymyslí originálnější batoh, kterým by získaly své zákaznice zpět. Ty totiž pohodlné batohy, především díky jejich praktičnosti, vyměnily za kabelky do práce i ty k outfitům do města. K proslavení batohu jako módního doplňku napomohla i dvojčata Olsenova – herečky a nyní módní návrhářky. Ty uvedly na trh v roce 2011 ikonický batoh z krokodýlí kůže, který se stal mezi ženami fenoménem.

  • Elegantní batoh Indee – 6272 ZLU
  • Městský batoh Noelia Bolger – NB 0045 TCV
  • Elegantní batoh Tangerin – 8006 M

Městský batoh vychází z klasického batohu, ovšem vzhledově se podobá spíše dámské kabelce. Aby se totiž městský batoh hodil k elegantnímu či městskému outfitu, musí vypadat jako kabelky, a přitom si zanechat všechny praktické vychytávky batohu. Městský batoh je mnohem pohodlnější na nošení než kabelka. Vaše záda ho ocení především při celodenním brouzdání po městě nebo při každodenní cestě do práce. Máte volné obě ruce, nikde ho nemusíte odkládat, a může být relativně těžký. Elegantní vzhled zajistí především volba materiálu – kůže nebo syntetická kůže – a jednobarevné odstíny, případně kovové zdobení. Městské batohy většinou nemají polstrování na zádech, zato mají elegantní nastavovací popruhy, jsou střední velikosti a vejde se do nich peněženka i knížka. Aby batoh nepůsobil příliš sportovně, upustilo se od vnějších kapes a zavírání na zip. Převládá zapínání na magnet a kapsičky jsou schované uvnitř. Často je aspoň jedna na zip, takže své drobnosti nemusíte hledat uvnitř batohu. 

Pokud sháníte elegantní a praktický batoh na cesty do práce, pak se rozhodně podívejte na ty od značek Le Sands a Tangerin. Mají v nabídce několik velikostí i barevných provedení.

Ohodnoťte článek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
2 hodnocení, průměr: 4,50 z 5

Loading...