Módní tipy

LUXUSNÍ KABELKA

Ikonické kabelky světových módních návrhářů. Právě ty se vám nejspíše vybaví, když se řekne luxusní kabelka. Ta je symbolem společenského statusu. Jak praví staré české přísloví „Šaty dělaj člověka“. Nemusíte však mít doma takových kabelek dvacet. Stačí klidně jedna. Životní koupě, na kterou jste si šetřily klidně i několik let. K takové kabelce pak máte úplně jiný vztah. Vážíte si jí, pečujete o ni. Jste na ni pyšné.

Luxusní kabelka jako ikonický módní doplněk je prezentována nejen na všech světových módních přehlídkách, ale i denně v televizi a časopisech. Mezi ikonické kabelky, tzv. It Bags, patří například Speedy od Louis Vuitton, Chanel 2.55 nebo Paddington od Chloé. Ceny těchto kabelek se pohybují od dvaceti tisíc až do několika milionů korun. Michael Kors a Furla jsou cenově dostupnější, přesto si také vybudovaly status luxusní kabelky. Proč by ale o tom, zda je kabelka luxusní, nebo ne, měla rozhodovat její značka? Na světě existují tisíce jedinečných a kvalitních kabelek, které by si toto označení také zasloužily.

Český trh byl vůči světovým značká až do počátku 90. letech poměrně imunní. Nedávno se objevil další nový fenomén – české ženy začaly klást větší důraz na originální design kabelek, spíše než na jejich značku. Vybírají si kabelky, které podtrhují jejich jedinečnou osobnost. Stále oblíbenější jsou kabelky od českých návrhářů. Je na nich oceňováno to, že jsou to domácí produkty z kvalitních materiálů, známe jejich historii i proces výroby a jsou navrhovány tak, aby byly praktické. Díky těmto unikátním vlastnostem jsou za ně ženy ochotny zaplatit i několik tisíc korun, přestože se jedná o často (ještě) neznámé značky. Kvalitní značka Noelia Bolger se zaměřuje na moderní vintage kabelky z pravé kůže.

Na velikosti ani na tom, zda je kabelka jednobarevná či se vzory, přitom příliš nezáleží. Když už si za kabelku připlatíme, měla by vydržet i několik let. Luxusní kabelka by měla být zkrátka nadčasová.