Kabelka přes rameno – pohodlná na nošení i ve větším provedení

Kabelka přes rameno

První kabelka přes rameno se objevila ve 20. letech 20. stol., kdy ženy začaly nosit kabelky místo v ruce raději na řemínku na rameni, což pro ně bylo mnohem praktičtější. Dvě pevná, byť elegantní, delší ucha zajistila, že se kabelka nosila pohodlně na jednom rameni a přitom se neotvírala. Oblíbeným materiálem byla tehdy kůže. Během válek jí ale byl nedostatek, a tak se tyto kabelky začaly vyrábět z alternativních materiálů, především z umělé kůže, textilu nebo plastu. Tím se staly dostupné pro širokou veřejnost a jsou oblíbené dodnes.

Na trhu můžete najít nespočet různých provedení, barev, materiálů i tvarů kabelek s uchy. Jedná se o velké i malé kabelky. Přesto můžeme říct, že jsou pro kabelky přes rameno typické tyto znaky: umělá kůže, střední velikost, jednobarevnost a delší ucha. Právě díky uchům se tyto kabelky nosí pohodlně, a mohou tak být i větších rozměrů. Vejde se do nich notebook a knihy. Některé modely mají i vnitřní přepážku, která dělí vnitřek kabelky na dvě části. To je praktické například u business kabelek, když chcete mít v jedné například desky a notebook a ve druhé peněženku, svačinu a další osobní věci. Oceníte i praktické vnitřní kapsičky na zip, do nichž si můžete zavřít drobnosti jako propisku, rtěnku nebo klíče.

Naše značky Tangerin a  Le Sands se kromě kvalitního zpracování soustředí i na osobitý design svých elegantních kabelek. Doplňuje je o nějaký výrazný prvek, díky kterému kabelky zaujmou na první pohled.

Kabelky přes rameno si oblíbily studentky i ženy, které chtějí, aby jejich kabelky do školy i do práce vypadaly elegantně a stylově.

Ohodnoťte článek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
1 hodnocení, průměr: 5,00 z 5

Loading...