Módní tipy: Kabelka do ruky

Kabelka do ruky — víte, co o vás prozradí způsob jakým ji nosíte?

Kabelka do ruky je kabelka menších rozměrů a originálního vzhledu. Proto se nosí buď na předloktí (to, když slouží spíše na okrasu) nebo v jedné natažené ruce. Zkrátka když ji máte jako módní doplněk a chcete, aby byla vidět.

Asi neznámější kabelkou do ruky je Lady Dior, nebo-li Princess Bag. Na trh byla uvedena v roce 1995 a proslavila ji princezna Diana. Ta ráda nosila elegantní černou variantu se zlatým kovovým zdobením. Kabelky do ruky jsou typické také pro značku Hermes, která uvedla na trh hned dva ikonické modely – Kelly (r. 1935) a Birkin (r. 1984). Těm daly jméno neméně slavné ženy – monacká princezna Grace Kelly a britská herečka Jane Birkin. Obě kabelky jsou střední velikosti a mají uprostřed typickou zlatou kovovou sponu. Zajímavé a cenově dostupné kabelky do ruky nabízí i naše značky Noelia Bolger a Le Sands.

Kabelky nošené na předloktí mají zajímavý tvar (často jsou kulaté), barvu, případně i nějaký potisk. Typickým materiálem je přírodní nebo syntetická kůže. Malé kabelky určené pro nošení na předloktí jsou často natolik malé, že se do nich vejdou jen drobnosti. Naopak verze nošená v natažené ruce je větší a praktičtější – vejde se do ní i notebook, takže je ideální kabelka do práce. Samozřejmě existují i výjimky, kdy se i malá kabelka nosí v ruce, stejně jako lady Diana nosívala svou Lady Dior.

To, jak nosíte svou kabelku, vypovídá o vaší osobnosti. Doktorka Kathlyn Hendricks tento fenomén mezi ženami studovala a jeden z jejích závěrů zní takto: Žena, která svou kabelku nosí na předloktí, ukazuje svůj významný společenský status. Tento styl nošení kabelky totiž odkazuje na dobu, kdy ženám nosili cestovní zavazadla muži, a ony tak měly volné ruce – na nošení své luxusní kabelky.

Naopak, když kabelku držíte v natažené ruce, dáváte najevo, že v ní nesete důležité věci potřebné pro práci. Toto je prý styl nošení typický pro manažerky. Až ponesete svoji kabelku, myslete na to, jak chcete být okolím vnímána.