Oslavte Den Matek novým módním doplňkem

Z historie

 Den matek má své kořeny i v římské oslavě mateřství Matronalie. Ta připadala na první březnový den a byla zasvěcena bohyni Juno, ochránkyni nastávajících rodiček a vdaných žen.

Za novodobou zakladatelku tohoto svátku můžeme považovat Annu Marii Jarvis. Oslavovala památku své matky, která zakládala pracovní skupiny, kde byla nabízena sanitární a zdravotní pomoc. V roce 1907 slavila Anna Marie Jarvis tento svátek v kolektivu přátel. V dalších letech se svátek slavil v kostele v Graftonu a dále se stával populárnějším. Roku 1914 stvrdil prezident Woodrow Wilson návrh amerického Kongresu, že druhá květnová neděle bude věnována oslavě matek.

České matky slaví svůj svátek díky Alici Masarykové, ta ho v roce 1923 dostala z Ameriky na české území. Bohužel za vlády komunistů dostal přednost svátek žen v březnu.

Ve světě

V USA, Německu, Rakousku a Česku se slaví svátek druhou neděli v květnu. Ženy v Irsku a ve Velké Británii slaví svátek čtvrtou neděli půstu, tedy před Velikonoci. V Rusku připadá svátek na konec listopadu.

Potěšte svou maminku pěknou peněženkou, nebo kabelkou. Elegantní kožené peněženky pro dámy, které mají rády osvědčenou klasiku. Sportovní kabelky pro pohodové maminky. Pro milovnice moderního designu nabízíme peněženky a kabelky s motivem mandaly.

Zdroj: https://www.aktualne.cz/wiki/domaci/historie-den-matek/r~i:wiki:3725/

Inspirujte se našimi kabelkami:

  • červená kabelka přes rameno